119.9K
Downloads
87
Episodes
Slovenská akadémia vied spustila v septembri 2020 svoj vlastný vedecký podcast. Každé dva týždne predstavuje poslucháčom a poslucháčkam jednu zaujímavú osobnosť zo SAV-ky. Poslucháčom sa od začiatku prihovárali viacerí moderátori a moderátorky z radov SAV. Podcast moderátorsky odštartovala Lucia Molnár Satinská z Jazykovedného ústavu Ľudovíta Štúra SAV, v. v. i. Vystriedal ju moderátorský tandem Soňa G. Lutherová z Ústavu etnológie a sociálnej antropológie SAV, v. v. i., a Peter Boháč z Ústavu anorganickej chémie SAV, v. v. i. Moderátorov v tretej sérii podcastu doplnila Klara Kohoutová z Centra spoločenských a psychologických vied SAV, v. v. i., ktorá prinášala podcasty z prostredia vedeckých pracovísk v Košiciach, Zvolene a Starej Lesnej. Vo štvrtej sérii sme podcast začali nahrávať v nových priestoroch, v nahrávacom štúdiu SAV a pribudla ďalšia technická novinka – možnosť sledovať epizódu aj prostredníctvom YouTube kanála SAV. V piatej sérii podcastu (od septembra 2024) sa s moderátorom Petrom Boháčom strieda hovorkyňa SAV Monika Tináková. Na Slovenskej akadémii vied pôsobia úžasní vedci a vedkyne a pracujú na zaujímavých témach aj v špičkových svetových tímoch. Započúvajte sa do ich príbehov a spoznajte ich fascinujúce výskumy. Ak sa s nami chcete spojiť, zanechať nám svoj odkaz, podnet, pripomienku či pozdrav, môžete tak urobiť na adrese podcast@savba.sk Prajeme príjemné počúvanie alebo sledovanie! : )
Episodes
Friday Dec 02, 2022
#48 Michal Sliacky • Knižnica je zárukou overených zdrojov
Friday Dec 02, 2022
Friday Dec 02, 2022
Čo by to bol za výskum, ak by nemal informačnú podporu v kvalitnej knižnici. Preto má aj SAV svoju vedeckú knižnicu, ktorá ponúka široké portfólio služieb nielen vedeckej obci ale aj verejnosti. V jej fondoch sa nachádza bezmála pol milióna tlačených kníh a viac ako sto tisíc periodík vo všetkých základných jazykoch. Nechýbajú ani vysokoškolské skriptá, bohaté elektronické databázy, dokonca aj výberová beletria. Ústredná knižnica SAV, v. v. i. okrem toho spravuje aj nesmierne vzácny historický fond tlačí siahajúcich do 11. storočia, ktoré sú uložené v Lyceálnej knižnici v Bratislave – jednej z najstarších knižníc na Slovensku.
Aké vzácne tituly sa v nej nachádzajú, ale napríklad aj to, ako digitalizácia zmenila knižnice či prečo je knižnica (nielen) pre vedcov a vedkyne dôležitá aj v 21. storočí nám porozprával jej riaditeľ Michal Sliacky.
Prajeme príjemné počúvanie! 😊
Comments (0)
To leave or reply to comments, please download free Podbean or
No Comments
To leave or reply to comments,
please download free Podbean App.